Yaşlı Bakım Yardımcısı

Bakıma Nerede İhtiyacınız Var? Ankara'da evinizde bakım sağlayabiliriz

evde parkinsonlu hasta bakımı

Evde Bebek Bakımı

Bununla birlikte, Parkinson hastalığı teşhisi konması bir bireyin hayatının sonu değildir. Ve bu kesinlikle sizin ya da sevdiklerinizin evden ayrılması ve yatılı bakım evine taşınması gerektiği anlamına gelmez – evde bakım hizmeti veren Parkinson bakımını sunduğumuzda değil. Durumun erken veya bakım aşamasında veya Parkinson’un gelişmiş, karmaşık veya palyatif aşamalarında daha uzun bakım dönemlerinde yardımcı olmak için haftada birkaç saat olsun – yardımcı olabiliriz.

Uzman bakıcılardan Parkinson evde bakımı
Bir Helping Hands profesyonel ziyaret bakıcısı, başa çıkmanıza yardımcı olmak için gereken destek düzeylerini sağlayarak bir Parkinson teşhisinin bozulmasını en aza indirmeye yardımcı olabilir. Daha da önemlisi, misafir bakım servisimiz, rutin ve ilaçlarınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olduğumuz öncülünde çalışır. Mümkün olduğunca aktif bir yaşam sürmenizi teşvik edeceğiz.

Parkinson’un desteğini sağlamak üzere eğitilen bakıcılarımız, evin yanı sıra kişisel bakım konusunda da yardım sağlayabilir. Yemek pişirmekten çamaşır makinesini giymekten tuvalet ve banyo gibi daha hassas konulara yardım etmeye kadar – Helping Hands bakıcısı sizi veya sevdiklerinizi çeşitli şekillerde destekleyebilir.

Bakıcılarımız, Parkinson desteğinin tıbbi yönleri ile ilgilendikleri insanlara yardım etmediklerinde veya evin etrafında yardım ettiklerinde, bir fincan çay üzerinde sohbet etmekten başka bir şey sevmezler. Bakıcılarımızın birçoğu müşterileriyle yıllarca dostluk kurdu.

Süreklilik ve tutarlılığın her türlü bakımda önemli unsurlar olduğunun farkındayız. Parkinson bakımımızla bakıcıları döndürmüyoruz. Siz veya sevdikleriniz, herhangi bir ayaklanmaya katlanmak zorunda kalmadan ihtiyaç duyduğunuz desteği alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Parkinson’un bakımı neleri içerir?
İhtiyaçlarınıza göre kişisel bakım desteği.
Duyarlı ve ihtiyaçlarınız değiştikçe uyum sağlayabilen bakımı ziyaret etmek, karmaşık ilaç rejimlerini desteklemek.
Parkinson’lu müşterilere bakmakta deneyimli bakıcılar.
Daha uzun ziyaretler, gece bakımı, mola veya tam zamanlı canlı bakıcıya kısa düzenli ziyaretler.
Duygusal destek, bağımsızlığı teşvik etme ve güveni yeniden sağlama.
Düşme önleme ve yönetimi – ortamınızın size karşı değil, birlikte çalıştığından emin olmak için sizinle ve OT’nizle birlikte çalışmak.
Hareket kabiliyeti azaltılmış destek – bağımsızlığınız çok önemlidir.
Tanıdıklık – Parkinson’ların semptomları, evin tanıdık ve rahat çevresinde daha az artmaktadır.
Zor olan temizlik işleri ile evin etrafında yardım edin.
Parkinson’un desteği – Molly’nin hikayesi
Molly’nin Parkinson’un bakımı kocası Eric tarafından sağlandı. Birlikte, 40 yıldan fazla bir süredir paylaştıkları evde, Molly’nin semptomlarını başardılar. Eric ne yazık ki vefat ettiğinde Molly’nin ailesi, annelerine düzenli destek sağlamak için saatlik ziyaret bakım hizmetine başvurdu. Ancak, yakında Molly’nin durumunun kötüleştiği ortaya çıktı.

Helping Hands, Molly’yi destekleyecek bir bakıcı bulmak için Molly’nin kızı ile yakın işbirliği içinde çalıştı. Molly, bağımsızlığını ev içinde ve dışında korumak istediğini açıkça belirtti. Dengesini ve hareketini destekleyen bakıcısının yardımı ve cesareti ile Molly bunu başardı. İkisi yemek yapma sevgisine bağlandı.

Birlikte, Molly’nin koordinasyonunu ve dengesini geliştirmek için Parkinson’un spesifik fizyoterapi egzersizleri üzerinde de çalışırlar.

Parkinson’un bakıcısının verdiği destek Molly’nin yaşamında olumlu bir fark yarattı. Ama her şeyden önce, Molly ve ailesinin refahı için endişelenmek zorunda kalmayacağı anlamına gelir. Birlikte kaliteli zaman geçirmeye odaklanabilirler.

Parkinson hasta bakımı için bizi arayın!

Ankara’da Parkinson hastası evde bakım hizmeti için bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Mesaj Yollayınız
Evde Bakım Ankara İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?