Parkinson Hastaları için Evde Bakım

parkinson hastası bakımı ankara

Parkinson Hastaları için Evde Bakım

Parkinson hastalığının teşhisi, zor bir süreç olmakla birlikte, kafa karışıklığı ve korkuyu beraberinde getirir. Nörodejeneratif beyin bozukluğuna neyin sebep olduğunu ve bunun kas hareketi ve kontrolü üzerindeki etkisini kimse bilmiyor. Henüz kimse bir tedavi keşfetmedi, ancak bilim insanları çığır açan ilaç ve tedavilerin ilerlemesine yardımcı oluyor.

Hepimiz Parkinson hastalığı olmadan yaşamayı çok isteriz, ancak bu kronik rahatsızlığı olan 150 bin  aileden biriyseniz, Evde Parkinson hastalığıyla yaşamanın hem sizin hem de ailenizin bakıcıları için ne kadar göz korkutucu olabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle , Parkinson hastalığının öngörülemeyen ve yaygın semptomlarını yönetmenin acısını ve stresini hafifletmeye yardımcı olan yetenekli ve şefkatli evde bakıcılarımız var.

Parkinson Hastalığı Bakımında Eğitimli Uzmanlar

Daha fazla karıştırdığınız ve titremeyi durduramadığınız zor günleri anlıyoruz. Evde bakım uzmanlarımız, egzersizler sırasında sizi ne zaman egzersiz yapılacağını, ileride ne zaman yemek pişireceklerini veya gevşemenize ve vücudunuzdaki sınırlamalar hakkında gerçekte nasıl hissettiğinizi konuşmanıza ne zaman yardımcı olacaklarını bilir. Duruş ve yüz ifadesindeki değişiklikleri fark ediyoruz ve koordinasyonu ve dengeyi korumak için rahat ayarlamalar yapmanıza yardımcı oluyoruz.

parkinson hasta bakımı

Evde Ne Kadar Haklısınız Parkinson Desteğine Yardımcı Olabilir

Uzman ve cana yakın yetişkin evde bakım ekiplerimiz, hayal kırıklığı ve düşmeleri önlemek için kas sertliği ve titreme ile nasıl çalışılacağını bilir. Evde Bakım Ankara ayrıca Parkinson hastalığı olan bireylerin bu yararlı bakım hizmetleriyle güçlü durmasına yardımcı olur:

  • Beslenme ve Yemek Planlaması . Kasları ve kemikleri güçlendirmeye yardımcı olmak için Parkinson hastalığına sahip olanlar için sağlıklı bir diyet gereklidir.
  • Kişisel Denetim ve Ev Güvenliği . Parkinson hastalığı genellikle dengesiz bir yürüyüşe neden olur, bu da takılmalara ve düşmelere neden olur.
  • Günlük Hareketlilik . Parkinson hastalığı olan bazı kişilerin banyo yapma, giyinme, yemek yeme ve banyoyu kullanma gibi günlük yaşam aktivitelerinde ekstra yardıma ihtiyacı vardır. Yetenekli bakıcılarımız, nöromüsküler bozukluğun getirdiği yavaşlayan hıza duyarlıdır ve mahremiyete ve normal bir rutin ihtiyacına saygı duyar.
  • Egzersiz yapın . Parkinson hastalığı olan kişiler için egzersiz, dengeyi, hareketliliği ve gücü korumak için çok önemlidir. Evde bakıcılarımız esneme, yürüme ve diğer hafif egzersiz programlarına yardımcı olabilir.
  • Ulaşım . Parkinson hastaları için araç kullanmak zor veya kısıtlı olabilir. EvdeBakımAnkara, randevulara, terapiye ve diğer yerlere ulaşım sağlar. Ulaşım yardımımız aynı zamanda aile bireylerini işten izin almaktan kurtarıyor.
  • Aile Bakıcı Yardımı . Parkinson hastalığı olan birine bakmak fiziksel olarak zorlayıcı ve duygusal olarak yorucu olabilir. Aile bakıcıları için geçici bakım ve bakım ağına dahil olan herkes için gönül rahatlığı sağlıyoruz.

Doğru Yönde Bir Adım

Tam da hiç kimsenin Parkinson hastalığı ile yaşamanın günlük zorluklarını gerçekten anlamadığını düşündüğünüzde, Evde Bakım Ankara sizi anlıyor. Ailenizin ihtiyaç duyduğu ve hak ettiği şefkatli desteği size sağlaması için güvenebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Mesaj Yollayınız
Evde Bakım Ankara İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?