Evde Fizyoterapi Hizmetleri

fizyoterapi araçları
ecde fziyoterapi hareketleri

Evde Fizyoterapi Hizmetleri

Evde fizyoterapi  hizmeti almak isteyen; engelliliğe sebep olan beyin hasarı geçiren, inme (felç) geçiren, omurilik hastası olan, parkinson ve MS hastası olan,  geriatrik ağrıları olan, kronik ağrıları olan, yürümekte zorlanan, bel fıtığı veya boyun fıtığı olan , bel ve sırt ağrısı olan, kalça-diz protez operasyonları geçiren hastalar için  alanında uzman personel tarafından  gelişmiş teknolojik cihazlar kullanılarak yapılmaktadır. Klinik, hastane veya özel fizyoterapi merkezlerinde yapılabilecek çoğu uygulama evde fizyoterapist hizmetimiz ile de yapılabilir.

Evde Fizyoterapi Ankara

Fizik tedavi ve rehebilitasyon süreci uzun süren bir durumdur. Hastanın tamamen iyileşmesi için uzunca bir süre fizyoterapi alması gerekebilir. Hastaneler bu tedavinin belli bir kısmını karşıladıktan sonra geri kalan sürede hastadan ücret almaktadırlar. Bu da hasta ve yakınlarını maddi olarak zorlamaktadır.  Bu zorlanma sonucunda da birçok hasta tedavisine ara vermek zorunda kalmaktadır. Evde fizyoterapist hizmeti ile hastanın tedaviye ara vermesi ve hastalığın tekrar eski haline geri dönmesi engellenebilir.

Evde Fizyoterapi hizmeti hastaya ve yakınlarına birçok avantaj sağlar. Seansların istenilen saatte ve günde yapılabimesi, hastane veya klinik ortamındaki enfeksiyon kapma riskinin olmaması, hasta nakli yapılmasının gerekmemesi ve zamandan tasarruf edilmesi, fiyoterapistlerin birebir ve özel ilgisinin olması sayılabilecek evde fizyoterapinin avantajlarındandır. Ayrıca evde sağlık bakımı alan hastalar daha kısa sürede sağlıklarına kavuşabilmektedir.

Ev fizyoterapisi çok geniş bir hasta grubuna uygulanmaktadır (nörolojik, ortopedik, pediatrik , geriatrik gibi) Hastalar bu kadar çok fizyoterapi hizmeti alan kişinin varlığından dolayı hastane ve kliniklerde  verimli hizmet alamayabilirler. Özellikle büyükşehirlerde yoğunluktan dolayı fizyoterapistler de istenen ilgiyi gösteremeyebilirler. Bundan dolayı hasta ve hasta yakınları tarafından  evde fizyoterapist hizmeti tercih edilen bir hizmet olmaktadır . Ev fizyoterapisi ile hasta ve fizyoterapist arasındaki iletişim daha iyi olur. Hastanın yaşam alanını gören  Fizyoterapist ona göre  hastayı yönlendirerek hastanın kendi evinde günlük aktivitelerinni sorunsuz gerçekleştirmesine yardımcı olur. Hasta daha hızlı bir şekilde kimseye bağlı olmadan hareket kabiliyeti kazanır.

Evde Fizyoterapi Ankara hizmetinde kas simülasyon cihazları, pilates topu, egzersiz aletleri, ağrı bantları, walker, ayak ağırlıkları gibi aletler kullanılmaktadır

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Mesaj Yollayınız
Evde Bakım Ankara İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?