Evde Bakım Hizmeti Nedir

Bakıma Nerede İhtiyacınız Var? Ankara'da evinizde bakım sağlayabiliriz

evde bakım destek hizmetleri

Evde bakım Ankara, evde kronik hastalığı, ameliyat sonrası bakım desteği ihtiyacı olan hastası olan hastalara, hemşire, hastabakıcı , bakım asistanı ve tıbbi araçlar konusunda yardımcı olan bir hizmet şirketidir.

EVDE BAKIM NEDİR?  KİMLER FAYDALANABİLİR?

Evde Bakım Hizmeti Ankara  herhangi bir kronik hastalık tanısı almış hastanın takibinde, yada bir sağlık problemi olmaksızın koruyucu sağlık ve tetkik hizmetlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasıdır.

Buradaki asıl amaç; kişinin günlük yaşam şartlarını  ve rutinlerini en az etkileyerek, en doğru tedaviye  erişimini sağlamak, hastalığın etkilerini en aza indirmek ve bireyin yaşam kalitesini yükseltmektir. Kişi bu hizmetlere kendi evlerinden çıkmadan, alıştığı konfor ve lüks içinde ulaşabilmektedir.

Bu hizmetlerden faydalanan hastalarımız genellikle yaşlılar, kronik hastalığı olanlar (diyabet, hipertansiyon, siroz, böbrek yetmezliği vb.), alzheimer- demans, parkinson gibi ilerleyici nörolojik hastalığı olanlar,  yatağa bağımlı hastalar, ileri dönem kanser hastaları,  kaza, ameliyat  ve yoğun bakım sonrası tedavisi evde devam eden hastalardır.

Daha çok yaşlılar için hizmet talebi olsa da ; yetişkin ve çocuk dahil  her yaş grubu insan, kısa ya da uzun süreli bakım ve sağlık hizmetlerine gereksinim duyabilir.

Aile bağlarının çok güçlü olduğu ülkemizde bile , yeterli aile içi  destek olmasına rağmen, hasta bakımında  profesyonel  yardıma ihtiyaç duyulabilir. Profesyonel destek ise bilgi, deneyim ve uzmanlık ister. Sonuçta aile içi bakım verenlerin yükü azalacak  ve hastanın daha yetkin ve doğru sağlık hizmetine ulaşması sağlanmış olacaktır.Ayrıca;

-Evde sağlık hizmetinin kişiye özel olması

-Hastane ve klinik gibi ortamlarda geçirilecek zamandan tasarruf edilmesi ve hastanın buralara taşınması  gibi zorlayıcı aktivitelere gerek kalmaması

-Kişiyi hastane enfeksiyonlarına karşı koruması

-Evde sunulan hizmet sonucu iyileşme sürecininin hızlanması veya hastalığın ilerleyişinde yavaşlama olması

-Hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi

-Hastalık ve yaşlılık süreçlerini sevdiklerinizle daha kaliteli geçirmenize neden olması

ile birçok olumlu etkisi vardır.

Ankara evde bakım için bizi arayın!

Ankara’da Evde Bakım hastası ve ya evde bakım hizmeti için bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Mesaj Yollayınız
Evde Bakım Ankara İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?