Ameliyat Sonrası Bakım

Bakıma Nerede İhtiyacınız Var? Ankara'da evinizde bakım sağlayabiliriz

evde ameliyat sonrası bakım

Ameliyat Sonrası Evde Bakım

Ameliyat Sonrası Evde Bakım

Ameliyat sonrası bakım hastanede ameliyat sonrası başlayan ve daha sonrasında ameliyatın derecesine göre evde de devam eden bir bakım sürecidir. Cerrahi operasyonun büyüklüğü ne olursa olsun hasta 24 saat gözlem altında bulunduğu hastaneden eve geldiğinde ameliyat sonrası evde bakım hasta ve yakınları için çok büyük önem içermektedir.

Ameliyat olmak  hasta ve yakınlarını etkiler. Operasyonların bazıları birkaç gün içinde hastanın tekrar normal yaşamına dönmesine imkan verirken bazılarının sonunda hasta ve yakınlarının bütün yaşamı baştan sona değişebilir. Bu değişimi engelleyebilmek veya olumsuz durumları en aza indirebilmek amacıyla ameliyat sonrası evde bakım hizmeti ortaya çıkmıştır. Ameliyat sonrası evde bakım ile işinde uzman sağlık çalışanlarının verdiği hizmetler hastanın iyileşmesini hızlandırır.

İyileşme döneminde ilk destek olanlar hasta ailesi ve yakınlarıdır. Ama bazı durumlarda aile bireyleri ve hasta yakınları iş hayatlarının olması küçük çocuklarının varlığı vb. sebeplerle hastanedeki gibi 24 saat istenen desteği veremeyebilirler. Bazı operasyonların sonrasında yapılacak bakımda da uzman kişilere ihtiyaç olabilir.

Ameliyat sonrası oluşabilecek yan etkiler ve komplikasyonları hastane çıkışı evde de risksiz bir şekilde atlatabilmek adına ameliyat sonrası evde bakım hizmeti hasta ve yakınları tarafından tercih edilmektedir.

Cerrahi işlem geçiren kişilerin tekrar günlük hayatına dönebilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekir. Ameliyat olan kişiler yorgunluk yaşayabilir. Canları acıyabilir. Bu kişiler dinlenmeli ve enerji toplamalıdır. Aynı zamanda profesyonel kişilerden ameliyat sonrası evde bakım almalıdırlar. Bu süreçte hastanın rahat bir iyileşme sürecinde olduğundan pansuman ve yara bakımının düzenli ve hijyenik olarak yapıldığından ve ilaçlarını zamanında eksiksiz olarak aldığından emin olunması gerekir. Tamamen sağlığa kavuşmanın ne kadar süreceği  belli değildir ama iyi bir ameliyat sonrası evde bakım ile bu süre kısaltılabilir.

Ameliyat Sonrası Evde Bakım Hizmetinin Kapsamı

 1. Öz bakım desteği
 2. İlaçların zamanında verilmesi
 3. Serum takılıp çıkarılması
 4. Pansuman yapılması
 5. Egzersiz yapılması
 6. Diyetisyen desteği
 7. Psikolog ve psikiyatri desteği
 8. Düzenli tahlil ve tetkiklerin yapılması gibi hizmetlerin hepsi ameliyat sonrası evde bakım kapsamındadır.

Ameliyat sonrası bakım, her bir sistemin ameliyatı sonrası evde bakım gereklidir. Yaşlıların ve ağır ameliyatlar sonrası evde bakım hizmetlerimiz ile yanınızdayız.

Ameliyat Sonrası Bakım

 • Bypass sonrası evde bakım
 • Beyin ameliyatı sonrası evde bakım
 • Ortopedi, bağ ameliyatı, ön çapraz bağ ameliyatı sonrası evde bakım
 • Sezeryan sonrası bakım
 • Omurga kırığı ameliyatı sonrası bakım

Ameliyat sonrası bakım için bizi arayın!

Ankara’da ameliyat sonrası evde bakım ihtiyacınız için bizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Mesaj Yollayınız
Evde Bakım Ankara İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?